Jak odciążyć odcinek szyjny u osoby z dyskopatią?

Kilka dni temu stwierdzono u mnie dyskopatię odcinka szyjnego. Towarzyszą temu zawroty głowy, nerwobóle, szumy uszne, uczucie ucisku w szyi. Rehabilitację zaczynam za miesiąc, do tego momentu mam wykonywać zalecone ćwiczenia na wzmocnienie mięśni kręgosłupa. Chciałabym wiedzieć jakie są podstawowe zalecenia by jak najmniej obciążać odcinek szyjny (np. nie garbienie się itd). Pomoże mi to w ćwiczeniach oraz w codziennym funkcjonowaniu.

Dzień dobry ,
należy unikać gwałtownych ruchów i predysponujących do tego aktywności takich jak sporty typu piłka nożna czynarty .
Wskazane jest utrzymanie prawidłowej pozycji ciała, a także za dbanie o ergonomię miejsca pracy . Codzienne ćwiczenia , które w ostatnim etapie pozwolą na zwiększenie rzakresu ruchomości kręgosłupa.
Staszkiewicz