Czy cykl się ureguluje po miesięcznym krwawieniu po odstawieniu tabletek?

Witam! Bardzo proszę o pomoc, ponieważ mam kłopot z ustaleniem cyklu po odstawieniu tabletek i bardzo długim krwawieniu. Zaczęłam brać tabletki i po 10 tabletce z 2 opakowania dostałam krwawienie. Trwało to nieustannie miesiąc i pięć dni, ginekolog niczego nie zauważył na usg niepokojącego, ale kazał mi odstawić tabletki, bo widocznie mój organizm nie jest do tego stworzony, żeby brać hormony. Po odstawieniu tabletek, po 5 dniach krwawienie ustało. Teraz mam problem z ustaleniem, kiedy nadejdzie pierwsza miesiączka po odstawieniu i tym miesięcznym ciągłym krwawieniu. Czy można to jakoś ustalić? Chodzi mi o ustalenie początku cyklu i jego długości, mniej więcej. Czy jego długość zmieni się? Przed braniem tabletek miałam regularne miesiączki, co 27 dni. Bardzo proszę o odpowiedź, nigdzie nie mogę znaleźć pomocy w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie, Iwona

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Dotyczy to raczej długotrwałego stosowania tabletek. Trudno określić jak będzie w Pani przypadku. W jakim stopniu dojdzie do zaburzeń cyklu.
Zazwyczaj po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja opóźnia się o 10-14 dni. Zatem miesiączka może również pojawi się 10-14 później. Pierwszy dzień miesiączki będzie pierwszym dniem cyklu. Trudno określić ile dni będą trwały cykle.

Pozdrawiam