Czy czarny gesty śluz po okresie 7 dnia jest normą?

Witam jestem po drugiej miesiaczce od łyzeczkowania z powodu ciąży obumarlej,zmagam sie z anemia pozatym wszystko w normie cytologia grupa 1,usg w porzadku a nurtuje mnie pytanie czy czarny gesty śluz po okresie 7 dnia jest normą,hormony tsh tez w normie.,jeszcze chce prosic o rade kiedy moge zaczac sie starac o dziecko i jakie konkretnie (nazwa)witaminy moge zazywac nie mam swojego zaufanego ginekologa więc bardzo prosze o rade prawdopodobnie przyczyna obumarcia byla infejcja z góry dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim powinna Pani ustalić przyczynę anemii - moga to być obfite miesiączki czy jakieś utajone krwawienie np. z przewodu pokarmowego, ponieważ w ciąży anemia się zazwyczaj pogłębia. Jedyny preparat jaki powinna Pani zażywać przed poczęciem to kwas foliowy w dawce 0,4 mg na dobę na ok. 3 m-ce przed zajściem w ciążę w celu profilaktyki wad cewy nerwowej u dziecka. Jeżeli cierpi Pani na jakieś inne choroby, to warto przed staraniem się o dziecko odbyć wizytę u lekarza ginekologa.