Czy czeka mnie operacja?

Witam . Mam 56 lat i już od około 20 lat cierpię na nawracające bóle kręgosłupa. W ostatnich 2 latach praktycznie co miesiąc bywam u neurologa i już prawie bez przerwy biorę leki typu D*** - doustnie albo zastrzyki. W ubiegłym roku w poradni leczenia bólu dostałam zastrzyk sterydowy do kręgosłupa i tylko wtedy czułam się jak nowonarodzona - nic mnie nie bolało, ale po 2 m-cach ból wrócił i był jeszcze silniejszy . Do tego nie mogę chodzić - boli w odc. lędżwiowym, ból promieniuje do lewej nogi, nogi w kostkach mam jakby drętwe i ciągle mam skurcze aż do palców. Bywa, że idąc zawadzam stopami i po prostu się przewracam. Do tego mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Dziś odebrałam TK kręgosłupa i proszę o wyjasnienie co to znaczy - "objaw próżniowy " oraz czy można takie schorzenie leczyć operacyjnie. Zabiegi rehabilitacyjne biorę co 6 m-cy - i naprawdę nie wiele pomagają, akupunktura też nie podziałała. Leki także nie wiele dają. Co dalej ? Czy operacyjne leczenie mogłoby mi pomóc ?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,
Aby możliwa była interpretacja Pani wyniku zdjęcia rentgenowskiego, niezbędny jest pełny opis wyniku badania. Nie jest bowiem możliwa interpretacja fragmentaryczna, proszę więc o przysłanie pełnego opisu. Natomiast po analizie opisanej przez Panią historii choroby, zalecałabym wizytę u specjalisty neurochirurga. Jest on właściwym specjalistą w tego rodzaju schorzeniach i na podstawie badania pacjenta, historii choroby i wykonanych badań, kwalifikuje do zabiegu operacyjnego. Nie wiem, jak bardzo zaawansowane są zmiany w obrębie kręgosłupa, aczkolwiek po analizie dotychczasowego leczenia, mogę sądzić, iż wskazane byłoby wykonanie operacji.