Czy czekać na poprawę cery?

Tydzień temu zaczęłam stosować tak zwane podwójne oczyszczanie twarzy. Po dwóch dniach skóra była bardzo podrażniona, wokół ust, szczególnie na brodzie miałam czerwone plamy i wysypkę. Lekarz rodzinny przepisał mi hydrocortisonum AFP. Stan skóry się poprawił ale nadal jest ona podrażniona a czerwone plamy mimo że pobladły to nadal widnieją na skórze. Wczoraj minął trzeci dzień używania kremu więc zastanawiam się czy poczekać na polepszenie czy iść do dermatologa. Z góry dziękuję za odpowiedź

Jeżeli po stosowaniu Hydrocortisonu jest poprawa proszę zastosować go jeszcze przez 1-2 dni. Przed wyjściem z domu skórę trzeba umyć ( uwaga na słońce !!!)
Można dodatkowo przyjąć wapno i lek przeciwhistaminowy no Allertec 1x1tabl. W ciągu dnia skórę można nawilżać np. Diprobase krem,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel