Czy czerwienienie po przebywaniu na słońcu wynika z alergii?

Proszę o poradę od tamtego roku gdy przebywam na słońcu Odrazu robię się czerwona nie ważne czy to wiosna czy lato najbardziej zaczerwieniona jest szyja o dekolt z czego to może wynikać? Wiem że jestem na coś uczula ale testy mam mieć dopiero za 2 tygodnie zastanawiałam się czy to może niedobór jakiejś witaminy i czy brać beta karoten alergolog zalecił mi smarowanie kremami przed opalaniem lekarz nic nie mówił że mogę być uczulona na słońce.

Dzień dobry,

Nie wspomniała Pani nic na temat swojej karnacji. Często posiadaczki jasnej skóry gorzej znoszą słońce. Do czasu badań proszę chronić się kremem z filtrem 50 SPF.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Dzień dobry, jeśli posiada Pani bardzo jasna karnacje, wówczas takie osoby są bardziej podatne na promienie UV, w związku z czym reagują silnym zaczerwienieniem. Na co dzień proszę stosować filtry UVA/UVB.

Pozdrawiam serdecznie