Czy czerwone kropki, które mam na brzuchu i na plecach są groźne dla zdrowia?

Mam czerwone kropki, plamki na brzuchu oraz na plecach nawet na głowie i co jakiś czas pojawiają się nowe. Czym to może być spowodowane? Nie choruję, czuje się bardzo dobrze każdego dnia. Problem mam, bo szpecą mi ciało. Czy to może być spowodowane od seksu? Mam na myśli czy to mogą być objawy hiv czy aids?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn zmian skórnych może być bardzo wiele. Bez badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można postawić rozpoznania i zalecić leczenia.

Podczas kontaktów seksualnych może dojść do przekazania drobnoustrojów które mogą być odpowiedzialne za powstanie zmian skórnych. W przebiegu HIV zmiany skórne pojawią się zwykle w aktywnej fazie choroby. Badania w kierunku HIV można wykonać anonimowo w wielu ośrodkach.

Przyczyną zmian może być reakcja alergiczna - na stosowane kosmetyki, środki czystości, produkty spożywcze - proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie zastosowała Pani coś nowego.

Przyczyna zmian mogą być również choroby ogólnoustrojowe.

Wskazana jest na pewno wizyta u dermatologa, być może również u lekarza rodzinnego.
Proszę pamiętać o zabezpieczeniu przy niepewnych kontaktach seksualnych.

Pozdrawiam