Czy czerwone naczynka w oczach znikną?

Witam. Noszę soczewki kontaktowe (toryczne miesięczne) od 3 mies. Z czasem zauważyłam na oczach dużą ilość żyłek, coraz większą, które są ciągle, nie znikają. Okulista powiedział, że to podrażnienie i zalecił krople nawilżające i przerwę od soczewek. Półtora tygodnia nie noszę już soczewek, ale nie widzę żadnej poprawy, a wręcz może jest gorzej. Kiedy te naczynka znikną czy wogóle? Ile czas mam nie nosić soczewek?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli brak po pracy proszę koniecznie zgłosić się do lekarza ponownie