Czy częsta masturbacja wpływa na osłabienie potencji? Jaka jest inna przyczyna problemów ze wzwodem?

Witam, na imię mi Kamil, mam 18 lat. Masturbuję się bardzo często, można powiedzieć, że prawie codziennie od 13. roku życia i zauważyłem poważny problem. Podczas masturbacji mój penis osiąga całkowity wzwód, ale gdy tylko przestaję go stymulować ręką, to natychmiast "flaczeje". Rano budzę się z poranną erekcją, ale nie jest penis taki twardy, nie wiem może za dużo od siebie wymagam. Podejrzewam, że to wina masturbacji. Naczytałem się sporo rzeczy, że niby stwardnienie rozsiane, cukrzyca itp. choroby mogą być tego przyczyną, ale ja jestem całkowicie zdrowy. Więc według mnie jedynym tego powodem jest masturbacja. Zaprzestałem jej, jak na razie 3 dni abstynencji. Wyczytałem także, że ćwiczenie penisa (mięsień PC i technika jelq) ma wpływ na poprawę erekcji, czy to prawda? Zastanawiam się także nad kupnem środków ziołowych typu P***, chyba nie ma żadnych przeciwwskazań co do stosowania ich w moim wieku, racja? Uczulony na nic nie jestem, a słyszałem, że podobno pomagają. Od września mam także zamiar chodzić na siłownię i zacząć aktywny tryb życia, tak więc planuje także kupno odżywek - czy takie suplementy do budowy masy mięśniowej nie mają przypadkiem negatywnych wpływów na erekcję? Nasłuchałem się różnych opinii na ich temat, ale wolę w tej kwestii zapytać prawdziwych specjalistów. Tak więc moje pytania - czy to "flaczenie" jest efektem masturbacji? Jeśli tak, to po jakim czasie mój penis wróci do pełni sił? Czy mogę stosować albo czy powinienem stosować środki ziołowe na poprawę potencji? Czy pomogą mi w tym? Czy odżywki mają negatywny wpływ na potencję?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pana problem nie jest związany z częstą masturbacją. Nie sądzę także, aby Pan cierpiał na wymienione przez siebie choroby. Prawdopodobnie obecne kłopoty ze wzwodem są wynikiem przemęczenia, stresów, czy niewyspania. Niestety, nie mogę Panu polecić lub zniechęcić do stosowania środków, o które Pan pyta (zabrania tego regulamin serwisu). Natomiast musi Pan pamiętać, że nie ma leku, który nigdy, u nikogo nie wywoła działań niepożądanych. Mowa tu także o lekach ziołowych. Odradzałbym natomiast zdecydowanie samodzielne stosowanie (bez konsultacji z lekarzem specjalistą) ćwiczeń wyszukanych w internecie. Ich skuteczność jest wątpliwa, a ponadto mogą być szkodliwe dla Pana zdrowia.