Czy częste badanie tomografii może być szkodliwe?

Przez trzy lata lekarze w szpitalu robili mojemu mężowy tylko tomografie ( około 10 ). Teraz byliśmy u innych lekarzy i wszyscy się dziwili dlaczego robili tomografie która jest szkodliwa a nie rezonans skoro nie ma przeciwwskazań . Jakie mogą być skutki tylu tomografii? Czy jest jakieś wytłumaczenie tych lekarzy czy to może było zaniedbanie ?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani z jakiego powodu mąż miał wykonywane badania przez trzy lata. Są schorzenia, które mówiąc kolokwialnie "lepiej widać" na TK, niż na MR. Powinna Pani porozmawiać na ten temat z lekarzem prowadzącym.