Czy częste branie tabletki 72h po powoduje bezpłodność?

Witam, mam pytanie. Czy częste branie tabletki 72h może spowodować jakieś trwałe skutki uboczne? Czy może również prowadzić do bezpłodności w przyszłości?

Redakcja abcZdrowie

Antykoncepcja po stosunku nosi miano antykoncepcji awaryjnej. I jak jej nazwa wskazuje, powinna być stosowana wyłącznie w szczególnych sytuacjach. Czyli takich, w których zawiodły metody zapobiegania ciąży stosowane na co dzień (jak prezerwatywa czy tabletki). Nie wiem, jak Pan/Pani rozumie słowo często. Powszechnie spotykanym działaniem niepożądanym zastosowania tego preparatu jest krwawienie nie związane z miesiączką.