Czy częste krwawienie dziąseł i nieświeży oddech może być spowodowany przez bruksizm?

Dzień dobry, mam problem z krwawieniem dziąseł ale jedynie przy 5,6 7 zębie na dole, przez to borykam się także z ciągle nieswiezym oddechem. Miałam robione już skaling, piaskowanie oraz piaskowanie poddziaslowe. Nie wiem już co z tym zrobić, czy przyczyną może być także bruksizm?

Witam,

Przyczyną krwawiących dziąseł jest zazwyczaj zapalenie dziąseł lub zapalenie przyzębia. Przyczyną może być również nieprawidłowo wykonane wypełnienie na powierzchni stycznej. Przyczyną nieświeżego oddechu mogą być powyższe schorzenia ale równie często flora bakteryjna bytująca na powierzchni języka. Do codziennych zabiegów higienicznych oprócz mycia zębów po każdym posiłku i używania nitki dentystycznej proszę wprowadzić również oczyszczanie powierzchni języka dedykowaną szczoteczką. Bruksizm nie może być przyczyną nieświeżego oddechu. W celu właściwej diagnozy niezbędna jest konsultacja u lekarza dentysty. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski