Czy częste peelingi medyczne i domowe mogą źle wpłynąć na skórę?

Częste peelingi medyczne i domowe mogą zle wpłynąć na skore ?? Czy nie zaszkodzą ?

Szanowna Pani
Pani pytanie jest przewrotnie trudne.Wszystko zależy od rodzaju skóry.
Skóra tłusta ,ze zmarszczkami lubi peelingi i złuszczanie.
Skóra sucha dobrze znosi niektóre ich rodzaje np kwas laktobionowy ,mlekowy.
Skóra naczynkowa- raczej radziłabym unikać samodzielnego złuszczania-tu może ono zaszkodzić choć są wyjątki np kwas ferulowy lub azelainowy.
Złuszczania nie wykonujemy zbyt często- cykl odnowy naskórka to 21 dni.Należy postępować zgodnie z procedurami odpowiednimi dla określonego preparatu.

Peelingi chemiczne, regularnie powtarzane, bardzo dobrze wplywaja na kondycje skóry- wyrównuje koloryt, pogrubiają skórę wlaściwą. Muszą być jewdnak odpowiednio dobrane do potrzeb skóry.
POzdrawiam
Ewa Rybicka

Na pewno nie powinno się jednocześnie łączyć peelingów medycznych z domowymi. To znaczy peeling medyczny możemy wykonać raz na 7-12dni w zależności od tego jaki jest to rodzaj peelingu. I w tym czasie w domu nie powinno się stosować peelingu , jak występuje złuszczanie naskórka. nie przyspieszamy tego procesu.