Czy częste są przerzuty do mózgu?

Witam. Mam kilka pytań na temat raka żołądka. Gdzie najczęściej daje on przerzuty? Czy częste są przerzuty do mózgu? Czy często te przerzuty są diagnozowane przy diagnozowaniu raka żołądka czy raczej dopiero później? Czy jedynym objawem raka żołądka może być anemia z niedoboru żelaza? Czy rak żołądka często występuje u młodych osób ( poniżej 20 roku życia ) ? pozdr

Gdzie najczęściej daje on przerzuty?
- oczywiście najczęściej okoliczne węzły chłonne, potem wątroba, płuca
Czy częste są przerzuty do mózgu?
- bardzo rzadkie
Czy często te przerzuty są diagnozowane przy diagnozowaniu raka żołądka czy raczej dopiero później?
- raczej rozpoznaje się je już przy diagnozowaniu samego raka żołądka (USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej)
Czy jedynym objawem raka żołądka może być anemia z niedoboru żelaza?
- może tak się zdarzać
Czy rak żołądka często występuje u młodych osób ( poniżej 20 roku życia )
- bardzo, ale to bardzo rzadko