Czy częste spożywanie jaj może zaszkodzić zdrowiu?

Czy częste spożywanie jaj może zaszkodzic zdrowiu? Jakie ilości w skali tygodnia stają się niezdrowe?

Jaja są zdrowym produktem, bogatym w składniki odżywcze jednak jak wszystko - w nadmiarze mogą zaszkodzić. Białko jaja jest silnym alergenem i zbyt częste spożywanie jej może prowadzić do alergizacji. U każdego jest to inna ilość.

Witam
Jajka często nie są polecane ze względu na wysoki poziom cholesterolu. Lecz najnowsze badania pokazują, że spożywanie nawet dwóch jaj dziennie, ma niewielki wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Zostało również udowodnione, iż jedzenie dużej ilości jajek (7-8 na tydzień) nie podnosi stężenia cholesterolu w surowicy i nie wpływa na występowanie chorób sercowo-naczyniowych. Większy wpływa na poziom cholesterolu w organizmie, ma nadmierne spożywanie tłuszczów nasyconych i typu trans.
Reasumując, osoby zagrożone miażdżycą lub cierpiące na zaburzenia gospodarki lipidowej, powinny ograniczyć spożycie jaj a dokładnie żółtek. Jeżeli zaś odżywiamy się w miarę zdrowo to myślę, iż spokojnie bez żadnych obaw można konsumować do ośmiu jajek na tydzień.

Pozdrawiam

http://www.zawadzki.fitdietetyk.pl