Czy częste stosunki seksualne mają wpływ na szerokość pochwy?

Dzień dobry Chciałam się zapytać czy częstość regularnych i wielocodziennych stosunków seksualnych ma wpływ również na szerokość pochwy ? Ponieważ jak się z chłopakiem kochamy często i regularnie ( codziennie ) czujemy oboje luz, gdy mamy przerwe miesiąc czujemy zwężenie i ciasność. Czy jest to również związane z zaburzeniami hormonalnymi, nastawieniem psychicznym ponieważ się nie pokoje czy nie mam zespołu luźnej pochwy lub zespołu wdowy.

Dzień dobry,

Jest mało prawdopodobne, by opisany przez Panią problem miał coś wspólnego ze wspomnianym zespołem wdowy czy zespołem luźnej pochwy. Ten pierwszy związany jest bowiem z zanikiem potrzeb seksualnych skutkującym m.in. odczuwaniem bólu bądź dyskomfortu podczas stosunku, a występuje np. u kobiet będących w długotrwałych związkach, w których z różnych powodów zanikło współżycie seksualne. Z kolei zespół luźnej pochwy może pojawić się u kobiet po porodzie (porodach) siłami natury.

Jak wynika z Pani postu, jest Pani osobą bardzo młodą, która rozpoczyna dopiero życie partnerskie i seksualne, zatem zarówno zespół wdowy, jak i zespół luźnej pochwy Pani nie dotyczy.

Różnica w odczuwaniu "luzu" i "ciasności" w przypadku odbywania codziennych i comiesięcznych stosunków wydaje się wynikać nie tyle z rozciągania się pochwy, ile z "przyzwyczajenia się" narządów do genitalnego pobudzania. Mówiąc inaczej - jeśli współżyje Pani z partnerem przez jakiś czas codziennie - Pani organizm i pochwa przyzwyczaja się do penetracji. Jeśli natomiast pomiędzy współżyciem pojawia się dłuższa (miesięczna) przerwa, Pani organizm ma czas, by "zapomnieć" o reakcji na bodźce genitalne i "przeżywa" je trochę tak, jakby robił to po raz pierwszy.

Z całą pewnością jednak nie można uznać by uznać, że ww. reakcje miały w sobie coś niepokojącego, a na pewno nie są związane ze wspomnianymi przez Panią nieprawidłowościami.

Przy okazji informacja, że o ile nie jest Pani zainteresowana zostaniem bardzo młodą matką, nie możne zapominać o skutecznej antykoncepcji, zarówno hormonalnej (tabletki, plastry), jak i mechanicznej (prezerwatywa).

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/