Czy częste współżycie wpłynie korzystnie na produkcję plemników?

Czy częste współżycie wpływa korzystnie na produkcję plemników? Wyobraźmy sobie dwie sytuacje: pierwsza - uprawiam seks codziennie przez ok. miesiąc i przed wybranym dniem X robię sobie przerwę 5-dniową (czyli ogółem 25-26 razy na miesiąc). Druga sytuacja - uprawiam seks regularnie, ale co 5 dni (ogółem 6 razy na miesiąc). Zakładając, że w obu przypadkach dzień X przypada na ten sam moment, w której sytuacji plemników będzie więcej w ejakulacie?

Witam, przyjmuje się, że stymulacja spermato- i spermiogenezy będzie silniejsza w drugim wariancie. Niestety, dane te oparte są na bardzo ograniczonych populacjach meskich a badania zaprojektowane są trochę"pobieżnie". Ale, cóż, taka niekiedy jest nauka:). Pozdrawiam RH