Czy częste współżycie wpływa korzystnie na produkcję plemników?

Chodzi o metodę poprawienia jakości nasienia. Wiadomo, że częste współżycie powoduje zmniejszenie liczebności plemników w pojedynczym ejakulacie. Mam jednak pytanie, czy częste współżycie wpływa korzystnie na ogólną produkcję plemników? Innymi słowy, czy jeśli chcemy uzyskać zapłodnienie, to lepiej współżyć częściej, ale przed dniami płodnymi zrobić kilkudniową przerwę, czy raczej, lepiej uprawiać seks ze stałym interwałem czasowym (np. co 5 dni)?

Lek. Artur Jeliński Urolog

Mysle ze chwila odpoczynku bedzie lepsza dla zwiekszenia ilosc plemnikow Proponuje zwroci sie do androloga

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
nie wiem co dla pana znaczy częste współżycie-parę razy dziennie?, to czwarty ejakulat będzie bez plemników
pozdrawiam

Witam, przyjmuje się, że stymulacja spermato- i spermiogenezy jest silniejsza przy współżyciu ze stałym interwałem czasowym. Niestety, dane te oparte są na bardzo ograniczonych populacjach męskich a badania zaprojektowane są trochę" pobieżnie". Ale, cóż, taka niekiedy jest nauka:). Pozdrawiam RH