Czy często można się spotkać z polipami w dolnej części zatoki szczękowej?

Proszę o interpretacje wyniku: "pogrubienie śluzowej ściany zachyłków zębodołowych zatok szczękowych, w dolnej części prawej zatoki szczękowej widoczne dodatkowe zmiany polipowate o średnicy do 1,6cm ". Czy często można się spotkać z polipami w dolnej części zatoki szczękowej ?

Z reguły zmiany polipowate znajdują się w dolnych częściach zatok szczękowych i mogą być wynikiem przebytej niedawno infekcji nosa i zatok . To nie jest wyrok na leczenie operacyjne, czasami takie zmiany polipowate są zwiewne i za miesiąc lub dwa może ich w ogóle nie być. Spokojnie.