Czy częstomocz może być wywołany cukrzycą?

Dzień dobry. Od kilku miesięcy oddaję częściej mocz (6-7 razy dziennie, wcześniej oddawałam 3-4 razy dziennie) mimo że nie piję więcej. Glukozę już od dawna mam na poziomie 95-100 (ostatnie badanie 2 miesiące temu - wynik 96). 3 lata temu robiłam krzywą cukrową i nie wyszła mi cukrzyca. Tydzień temu robiłam badanie ogólne moczu i glukoza była nieobecna, a reszta parametrów w normie (jedynie pH miałam 7). Czy w moim przypadku częstomocz może być wywołany cukrzycą? Jakie wartości glukozy mogą spowodować częstomocz?

Częstomocz to rzeczywiście jeden z objawów cukrzycy ale nie jest to reguła. Jeśli glukoza i krzywa cukrowa są w normie to nie ma sie czym martwić, nie jest to wynik cukrzycy. Oddawania moczu 6-7 razy dziennie też nie musi oznaczać niczego nieprawidłowego, przede wszystkim podsatwowe pytanie - ile Pani dziennie wypija płynów i jakich :)