Czy da się coś zrobić z małym biustem?

W październiku skończę 18 lat i mam bardzo mały biust, wręcz znikomy, a na dodatek w okolicy brodawek pojawiły się dość długie czarne włoski. Do strasznie chudych też nie należę, a więc o co chodzi?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Rozwój biustu przebiega indywidualnie u każdej kobiety. W związku z tym nie da się określić, czy piersi ulegną powiększeniu. Często rozwój odbywa się skokowo. W głównej mierze zależy od intensywności przemian hormonalnych. Wielkość biustu ma również podłoże genetyczne.
Może zdarzyć się tak, że wielkość piersi nie ulegnie zmianie. Pozostają wtedy zabiegi medycyny estetycznej. Z podjęciem takich kroków trzeba jednak zaczekać do zakończenia okresu dojrzewania. Nadmierne owłosienie może być spowodowane zaburzeniami endokrynologicznymi.