Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy da się jakoś wrócić do początku przyjaźni?

Na początku roku zaprzyjaźniłam się mocno z chłopakiem z mojej klasy. Zwierzalismy się sobie że wszystkiego, wychodziliśmy razem itp. i nagle on mi się spodobał. Jednak wiadomo ja jemu nie.... Przez następny rok praktycznie nie gadaliśmy, tylko raz pogadaliśmy normalnie a takto nic. Pod koniec roku ujawniliśmy sobie że nic z tego nie będzie i koniec. Zrozumiałam, wszystko okej, ale nie oszukujmy się dalej byli niezręcznie. Czy da się to jakoś naprawić ? Chciałabym wrócić do początku przyjaźni jakby ta sytuacja się nie wydarzyła. Tęsknię za nim jako przyjaciółka.
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Depresja poporodowa

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży opowiada o depresji poporodowej.

Dzień dobry, Niestety pewnych rzeczy nie da się wymazać i wątpię żeby powrót do tego, co było na początku okazał się możliwy. Oczywiście są takie pary, które po rozstaniu nadal są przyjaciółmi, ale tu sytuacja jest o tyle łatwiejsza gdyż oboje "mają to za sobą" i decydują się na taki układ. Nie mogę Pani doradzić, czy kontynuować relacje z nim gdyż to Pani wybór i ja nie przewidzę, co byłoby dla Pani korzystniejsze. Podejrzewam, że tęskni Pani za nim nie tylko jak przyjaciółka i tu radziłabym dobrze się przyjrzeć własnym uczuciom. Nie wiem także, czy spotykanie się z nim nie okazałoby się po czasie bardzo dla Pani bolesne. Mam nadzieję, że przemyśli Pani sobie to wszystko dokładnie i podejmie jakąś decyzję, która okaże się słuszna. Pani sama zna siebie najlepiej i intuicyjnie wyczuwa, co byłoby najkorzystniejsze. Doradzałabym jedynie bycie z samą sobą szczerą i nie oszukiwanie siebie samej oraz uważanie na układy mogące być bolesne w skutkach np. spotykanie się z mężczyzną, którego się kocha i łudzenie się że on zmieni zdanie. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Kulczycka http://psycholog-kulczycka.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy