Czy da się przesunąć cykl miesiączkowy?

Witam,mam21lat,mam nieregularne miesiaczki,lecz zauważyłam taka zaleznosc że od 3lat w grudniu miesiaczka zawsze wypada mi miedzy 20.12-24.12 czyli w czasie świat,rocznicy i urodzin bliskich. I tu moje pytanie czy da się jakos przesunąć miesiączke tak aby wypadała mi zawsze np na początku miesiąca?dodam że wolała bym nie brać tabletek antykoncepcyjnych ,bo mam Hashimoto ,czy są inne sposoby? A jak nie da się wyregulowac bez tabletek to czy mozna jakos naturalnie przyspieszyć lub opóźnić okres?

Aleksander Ropielewski

Ze sprawdzonych metod jedynie środki hormonalne mają zastosowanie w regulacji NIEREGULARNYCH cykli miesiączkowych. Mocno bym się zastanowił zanim zaproponowałbym takie leczenie nad proporcjami korzyści do potencjalnych zagrożeń.