Czy da się przywrócić poziom testoteronu?

Witam. Mam 24 lata i od kilku lat w celu przybrania na masie bralem rozne sterydy. W internecie przeczytalem ze po kuracji trzeba brac odblokowanie (hcg clomid)i to tez stosowalem. Wszystko bylo dobrze az do teraz. Od jakiegos czasu mam problem z utrzymaniem erekcji. Moje pytanie jest czy jezeli poziom testosteronu jest trwale obnizony to jakimis lekami da sie go przywrocic do normalnego stanu i czy ogolnie mozna cos poradzic na moj problem.

Witam,

W efekcie wieloletniego przyjmowania sterydów anabolicznych w celach dopingowych niestety rozregulował Pan sobie układ endokrynny. Warto, aby oznaczył Pan sobie stężenie testosteronu oraz LH i FSH (hormony przysadki). Z wynikami proszę udać się do endokrynologa (być może będą niezbędne dodatkowe badania). Warto również zbadać jakość nasienia, gdyż długotrwałe przyjmowanie anabolików może prowadzić do przerostu kanalików nasiennych i problemów z płodnością. Jeżeli chodzi o poprawę funkcji seksualnych, to jest to problem do rozwiązania, ale zapewne będzie potrzebował Pan trochę czasu, aby wrócić do tzw. "równowagi hormonalnej".

Marek Derkacz