Czy da się schudnąć odżywiając się normalnie?

Witam. Na początku chcę zaznaczyć - nie krytykujcie mnie. Nazywam się Ola i w grudniu będę mieć 14 lat. Trenuję i gram w siatkówkę 1,5 h x 4 tygodniowo + mecze. Leci mi 4 - 5 rok trenowania. Dodatkowo pływam. Mam 170cm wzrostu i 56kg. Rozumiem, że ważę prawidłowo, ale dużo skaczę w siatkówce a to obciąża mi kolana. Najlepiej byłoby, gdybym ważyła 50kg. Przed wakacjami ważyłam jakieś 57,5 / 57,00kg. Przy okazji marzę o tym, żeby mieć płaski brzuch. Przeglądałam wiele diet, ale w ogóle się na tym nie znam. Myślałam nad kupnem aqua slim, ale też nie jestem pewna. Ostatecznie zadowoli mnie waga 54/53kg. Proszę o jakąkolwiek radę. Dziękuję i pozdrawiam! PS. Nie jem słodyczy, tzn. JUŻ nie, ale to nie oznacza, że mnie do nich nie ciągnie. ;)
ponad rok temu

Witam,

Aktywne trenowanie siatkówki i innych rodzajów sportu wymaga pewnego poświęcenia także ze strony odżywiania. Rozumiem Cię, że martwisz się o stan swoich kolan, których kontuzje są coraz częstsze zwłaszcza wśród młodych osób. Rozwiązaniem dla Ciebie będzie zdrowe odżywianie się według prawidłowych zasad żywienia. Dzięki temu, że wyeliminujesz nieprawidłowe nawyki żywieniowe Twoja masa ciała nieco się zmniejszy, ale nie obciąży to Twojego zdrowia (nie zaburzy rozwoju oraz prawidłowego wzrostu w wieku dojrzewania). Nie stosuj diet odchudzających, ponieważ mimo iż stracisz dzięki nim kilka kilogramów, to może to odbić się negatywnie na Twoim organizmie spowodować niedobory, co jest bardzo niekorzystne zwłaszcza dla osób uprawiających sport. Powinnaś zainteresować się żywieniem, aby być w pełni świadomą jak jeść, aby sobie nie zaszkodzić, ale wzmocnić kondycję fizyczną. Ciekawe informacje znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz na naszych stronach abccwiczenia, abcodchudzanie, abcdieta.

Pozdrawiam.