Czy da się szybciej usunąć te męty i krwotok?

Pół roku temu dostałem krwotoku pod siatkówkowego w lewym oku, po czym stwierdzono u mnie pars planitis w obu oczach. Lekarz kierujący nie wskazał żadnego leczenia, tylko kontrole co miesiąc. Duża część się wchłonęła, lecz został jeden "skrzep". Nadal nie dostałem żadnego leczenia. Tydzień temu dostałem kolejnego krwotoku pod siatkówkowego w tym samym oku. Znów nie mam żadnego leczenia, a kolejna kontrola za 3 miesiące. Czy powinienem szukać innego lekarza? Czy jest inna szybsza metoda wyleczenia, ponieważ ten krwotok jest bardzo uciążliwy a męty pojawiają się i znikają też w oku w którym nie było krwotoku? Czy da się szybciej usunąć te męty i krwotok? Czytałem o kroplach jodku potasu, czy w moim przypadku mogę je brać ?

Witam,
Ciężko jest mi stwierdzić co na prawdę dzieje się w Pana oczach bazując jedynie na tym opisie.
W przypadku pars planitis czyli zapalenia części pośrednije błony naczyniowej należy przeprowadzić badania diagnostyczne i spróbować znaleść przyczynę zapalenia.
W około 60% przypadków takiej przyczyny się nie znajduję ale lekarz jest zawsze zobowiązny badania zrobić.
40% pacjnetów ma jakąś chorobę powodującą pars planitis.

Pars planitis zwykle jest schorzenim samo ograniczającym się czyli kiedyś się skończy co nie znaczy że nie należy go leczyć.
Męty, wylewy o których Pan pisze są to zmianami wtórnymi które należy leczyć.
Wylewy krwi w pars plants nie są typowym objawem i należy zadać pytanie dlaczego się robią?Mogą one nawet na trwale uszkodzać widzenie.
Jeżeli krwi się wyleje dużo i dużo będzie mętów to żadne krople ich nie usuną i trzeba będzie robić operację.

Zwykle w przypadku pars planitis podaje się leki przeciewzapalne miejscowo. Jeżeli zapalenie jest duże to nawet zastrzyki koło oka albo do oka.
Wszystko zależy od tego jak intensywny jest proces zaplany.

Myślę że powinien się Pan skonsultować ze specjalistą od chorób siatkówki.