Czy da się usunąć nagniotki z palców stóp?

Witam, czy da się usunąć nagniotki z palców stóp? Nie są to odciski, bo nie mają korzeni, tylko takie otarcia od butów - zgrubiale i w koło zaczerwienione

Mgr Ewa Dyjecińska Podologia

Podolog jest w stanie usunąć wszelakiego rodzaju zgrubienia na skórze stóp (hiperkeratozy). Zaczerwienienia świadczą o stanie zapalnym. Otarcia natomiast jest to zdarcie wierzchniej części skóry. Dlatego jeśli jest to otarcie z powstałą blizną i zaczerwienione, to podolog na wizycie dopasuje odpowiednie preparaty aby te stan wyleczyć. Jeśli jest to zgrubienie stwardniałe (hiperkeratoza) to usunie. Niestety często takie zgrubienia to forma ochronna skóry przed deformacją kostną nogi i z tego powodu lubi się odnawiać. Jeśli jest to spowodowane tylko przez niewygodne buty da się osunąć na stałe.