Czy da się wyleczyć depresję endogenną bez leków?

Dzień dobry. Przez rok brałam paroksetynę. Teraz jestem na etapie odstawiania. Czy jest możliwość wyjścia z depresji bez leków? Co prawda leki mnie trochę ustabilizowały, ale wiele pracy włożyłam w to, żeby z niej wyjść. Czy z depresji endogennej można wyjść? W końcu to się skądś bierze, jak nie z jakiegoś przykrego zdarzenia to przez nasze myśli. Zauważyłam, że jak się nakręcę czuję się gorzej i właściwa pomoc przychodzi jedynie ode mnie samej - jak pozwolę swoim myślom po prostu być.

Co do możliwości wyjścia z depresji endogennej - proszę o tym porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym, gdyż on zna historię Pani choroby i on będzie mógł (na podstawie twardych danych) ocenić prawdopodobieństwo całkowitego bądź częściowego wyzdrowienia. Pozdrawiam.

poprzez solidna terapie.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, jeżeli leki pozwoliły się pani ustabilizować, zachęcam do podjęcia psychoterapii podczas której nauczy się pani rozpoznawać myśli "nakręcające" panią, przyjrzy się swoim uczuciom i dzięki temu być może zmniejszy ryzyko nawrotów choroby. Pozdrawiam.