Czy da się wyleczyć zakrzep żyły środkowej siatkówki oka prawego?

Dzień dobry. Wykryto u mnie: Zakrzep żyły środkowej oka prawego. Z wyników oka prawego można wyczytać: OP - spokojnie, aparat ochronny prawidłowy. Rogówka gładka, lśniąca, przezierna. kp. średnio głęboka, płyn komorowy czysty, tęczówka bud. beleczkowej, źrenica średnioszeroka, okrągła, w centrum. Soczewka przezierna. Dno oka- tarcza n. II obrzęknięta, przekrwiona, o granicach z trudem dających się prześledzić, naczynia tętnicze zwężone, żylne przepełnione, kręte, w tylnym biegunie oraz na obwodzie liczne płomykowate i plamkowate krwotoczki, plamka z obrzękiem? Bardzo proszę o odpowiedź: czy da się to wyleczyć i jak się to leczy? Ewentualnie proszę o adresy jakiś okulistów dobrych lekarzy okulistów, i kliniki okulistycznych, które ewentualnie mogłyby pomóc mojej przypadłości.

ponad rok temu

Witam,

Jeśli chodzi o leczenie zakrzepu są 2 metody i obie można zastosować: terapię laserową - fotokoagulacja oraz doszklistkowa iniekcja triamcinolonu. O wyborze leczenia decydują warunki i obraz dna oka oraz ewentualny wynik angiografii fluoresceinowej.  W oczach z obrzękiem plamki sugeruje się opóźnienie terapii o ok. 3miesiace, aby umożliwić maksymalne spontaniczne ustąpienie obrzęku i wchłonięcie się krwotoków śródsiatkówkowych. U osób, które nie reagowały na laseroterapię wykonywano również witrektomię.

Proponowałabym zgłosić się do wyspecjalizowanego ośrodka klinicznego, gdzie specjaliści na pewno przeprowadzą szczegółową diagnostykę i zaproponują odpowiednie do stanu miejscowego i funkcji leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.