Czy dalej się badać?

Witam, mam 29 lat i od pół roku cierpię na duszności. Zaczęły się nagle w nocy. Lekarz skierował mnie na badania RTG płuc, w normie, echo serca, EKG także. Morfologia w normie, spirometria w normie, badania u endokrynologa w normie. Badania astmowe w normie. Badanie nerek i wątroby w normie. Żelazo w normie. Cukier w normie. Gazomteria w normie. Badanie u laryngologa w normie. I dodatkowo zrobiłem jeszcze tomografię klatki piersiowej - w normie. Dodam, że dwa razy badano mnie na izbie przyjęć w szpitalu z powodu duszności i wszystko wyszło w normie. Duszności są nadal. Lekarz skierował mnie do psychiatry i powiedział, że to nerwica. Czy rzeczywiście? Czy mam się nadal badać? Boję się, że to rak płuc? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!

Redakcja abcZdrowie

Jest Pan młodą osobą i jeśli nie pali Pan papierosów w tym biernie, to ryzyko zachorowania na raka płuca jest znikome. Skoro wykonano u Pan szereg badań i nie stwierdzono choroby somatycznej, następnym krokiem jest konsultacja psychiatryczna.