Czy dalsze przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych może negatywnie wpłynąć na rozwój płodu?

Witam. Moja sytuacja z pominieciem tabletki jest troche zawila i sama zaczelam juz panikowac o niezaplanowana ciaze. Mianowicie tabletki biore zawsze o stalej porze wieczorem o 23. Zapomnialam wziac 4 tabletki z pierwszego tygodnia. Wzielam ja z opoznieniem 12,3godziny czyli nastepneho dnia o 11.30 kolo poludnia. Tego tez samego dnia znow zapomnialam o tabletce o 23 i przyjelam ja o godzinie 9 rano dnia nastepnego. Dalej kontynuje tabletki bez zapominania. Stasunki z mezem odbywam dosc czesto bo co drugi dzien. W tym zapomnianym okresie takze doszlo do pelnych stosunkow. W dniu 13 brania tabletek poczulam bol w podbrzuszu co moglo swiadczyc o jajeczkowaniu. W dniu 12 brania tabletek odbylam pelny stosunek. Moje pytania sa dosc szczegolowe: czy przerwa 12,3 h mogla wywolac owulacje w nastepnym tygodniu? Czy druga z pominietych tabletek nie dala zabezpieczenia... zostala przyjeta w ciagu 24 godzin on tej wczesniejszej pominietej? Czy nawet po wystapieniu owulacji komorka jajowa moze nie zostac zaplodniona bo sluz maciczny jest zmieniony przez tabletki? Zaczynam pomalu panikowac a wiem ze robienie testu ciazowego w srodku cyklu i tak nic nie wykaze... nie wiem czy kontynuowac branie tabletek do konca opakowania by nie zaszkodzic ewentualnej ciazy? Czy dalsze przyjmowanie tabletek moze wywolac poronienie badz wplynac szkodliwie na plod?bardzo prosze o pomoc specjalistow :)

Antykoncepcja nie ma 100% skuteczności. Jeżeli podejrzewa Pani ciąże, należy przestac przyjmować tabletki i wykonać betahcg z krwi. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.