Czy dam radę i schudnąć tyle kg w tydzień?

Chce schudnąć 5 kg w tydzień. Dam radę, jeśli nie będę jeść: -Chleba -Mleka (Bo tłuste xd ) -Soli -Słodyczy -Napojów tych słodzonych tylko woda? Będę przynajmniej godzinkę ćwiczyła dziennie, a jeśli będę zmęczona zrobię 2 x dziennie 50 pompek po szkole i wieczorem. A do tego będę piła czerwoną herbatę, ponieważ dużo o niej czytałam i nie dość,że jest zdrowa, to spala tłuszcz i wspomaga odchudzanie. Oczywiście będę robiła wszystko systematycznie. Jest szansa, że schudnę 5 kg w tydzień? Oczywiście jak co to już dzisiaj zaczynam ćwiczyć :)
ponad rok temu

Witam,

Utrata 5 kg w ciągu tygodnia jest nietrwała i może doprowadzić do efektu jojo. Dodatkowo bardzo trudno jest osiągnąć taki spadek wagi w tydzień bez negatywnych skutków zdrowotnych. Optymalna utrata masy ciała to 0,5-1kg w ciągu tygodnia. Tylko wtedy jest trwała i bezpieczna dla zdrowia, bez ryzyka zasłabnięć i niedoborów.

Pieczywo i inne produkty zbożowe powinny stanowić podstawę naszej diety, dlatego nie powinnaś z nich rezygnować. Zamień pieczywo białe na pełnoziarniste, jedz kasze i ryż brązowy.
Słodycze i napoje słodzone powinny zostać wyeliminowane tak jak i produkty typu fast-food.
Czerwona herbata nie spala tłuszczu, pomaga jedynie w odchudzaniu poprzez przyspieszenie przemiany materii. Jednak bez odpowiednich ćwiczeń i diety nie przyniesie efektów.

Pozdrawiam.