Czy delikatne odklejenie brzegu plastra może być powodem do niepokoju?

Witam, mam 21 lat od roku stosuję antykoncepcję hormonalną. Wcześniej brałam tabletki. Wczoraj przykleiłam swój pierwszy plaster antykoncepcyjny zgodnie z zaleceniami (pierwszy dzień miesiączki, na czystą skórę itd..) Miejsce, które wybrałam to pod brzuchem. Plaster zaczął się marszczyć i w jednym zagięciu delikatnie odstąpił od skóry. Dociskam je ponownie ale po kilku ruchach znów zagina się. Jest to minimalne odklejenie od skóry jakieś niecałe 2mm. Wydaje mi się, że nie mam się czym denerwować bo plaster trzyma się bardzo dobrze, jednak wole dowiedzieć się czy na 100 % myślę dobrze. Pozdrawiam Aga

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Minimalne odklejenie plastra nie ma istotnego wpływu na jego skuteczność antykoncepcyjną. Należy jednak pamiętać, że hormony wchłaniają się całą przyklejoną powierzchnią i każde miejsce nie przylegające powoduje obniżenie przyjmowanej dawki hormonów. Uważa się, że plaster dostarcza efektywnie nieco więcej hormonów niż popularne tabletki, zwłaszcza więcej estrogenu, dlatego minimalne zagięcie nie będzie miało istotnego wpływu na zachowanie Pani organizmu.

Pozdrawiam serdecznie!