Czy dentysta może usunąć afty?

Witam! Męczę się już od kilku dni z aftami. Stosowałem fiolet gencjanowy, anaftin, dezaftan. Czy dentysta mógłby je usunąć? Nie mogę ich mieć już do poniedziałku gdyż mam operację. Pozdrawiam

-Płukanie jamy ustnej odwarem wody różanej,rumianek, liść maliny, szałwia, łopian lekarski,odwar z czerwonej koniczyny.

- Można przyłożyć do afty świeżo zaparzony i przestudzony woreczek herbaty.
-Można przykładać na ranę wodą utlenioną.
- Soda oczyszczona i proszek do pieczenia. Wystarczy połączyć sodę lub proszek z wodą w takich proporcjach, aby poswatała gęsta masa. Gotową pastę delikatnie proszę wsmarować w aftę.
-Można płukać jamę ustną łagodnym roztworem soli (pół łyżeczki soli rozpuść w szklance ciepłej wody).
-Można stosować preparaty z apteki, które są dostępne bez recepty.