Czy dentysta podczas nakłuwania znieczulenia mógł uszkodzić nerw?

Witam, Wczoraj otrzymałam znieczulenie miejscowe od lekarza dentysty w celu przeprowadzenia leczenia zachowawczego na dolnej piątce. W momencie wkłuwania igły poczułam ból żuchwy, ucha i stawu skroniowo -żuchwowego po znieczulanej stronie. Potem ból przeszedł, znieczulenie utrzymywało się bardzo długo (12 godzin) i było niezwykle intensywne , po czym powrócił ból stawu, ucha i szczęki. Czy to przejdzie, bardzo się boję że coś zostało uszkodzone?

Ból podczas wkucia jest zjawiskiem normalnym i różni pacjenci mogą go różnie odczuwać. Znieczulenie może utrzymywać się różnie długo zależnie od użytej substancji znieczulającej. Ból, który Pani opisuje może być związany z długotrwałym otwarciem buzi. Najlepiej w razie jego utrzymywania udać się do lekarza dentysty, który będzie mógł ocenić przyczynę ból i zalecić odpowiednie postępowanie.

Witam!
Tak proszę pani, podczas znieczulenia miejscowego zdarza się tak wbić igłę, że jest ona w pobliżu miejsca przechodzenia nerwu. Powinno przejść w przeciągu najbliższych dni do tygodnia. Jeżeli nie przejdzie, wizyta u neurologa lub u chirurga szczękowego będzie niezbędna.
Pozdrawiam.