Czy Depakine Chrono 500 i Absenor500 to te same leki?

Witam/ mam pytanie czy Depakine Chrono 500 i Absenor500 to te same leki? pytam ponieważ kiedyś brałem Depakine i bardzo dobrze sie po niej czułem, przy dawce 1-0-1 tłumiła moje ataki padaczki i skutków ubocznych prawie brak. Teraz biorę Absenor 500 1-0-1 i fatalnie sie po nim czuje. Czy jest możliwe ze 2 tak podobne do siebie leki tak różnie wpływają na mój organizm?

Witam.
Obie formy przedstawionych leków są tzw. "generykami" soli sodowej kwasu walproinowego - bardzo dobry chociaż stary lek przeciwpadaczkowy, mający jeszcze wiele innych zastosowań. Leki generyczne dopuszcza się do obrotu po próbie równoważności działania. Musi być zgodność przynajmniej w 80%. Pozostaje wąski pasek 20%. Ponadto nie ma żadnej pewności, że powrót do Depakine da lepsze efekty leczenia. Może trzeba poszukać innego leku lub zastosować inne dawki, ale tę kwestię musi Pan rozwiązać ze swoim lekarzem leczącym.
Z wyrazami szacunku
W. Łuczkowski