Czy depilacja laserowa może spowodować nowotwór lub zwiększyć ryzyko jego wystąpienia w przyszłości?

Witam czy depilacja laserowa może spowodować nowotwór lub zwiększyć ryzyko jego wystąpienia w przyszłości ?

Witam serdecznie,
przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta do zabiegu i wykluczeniu przeciwwskazań, a także stosowanie się pacjenta do zaleceń domowych - bezwzględna fotoprotekcja, zabieg jest bezpieczny. Natomiast nie ma aktualnie doniesień o ewentualnym ryzyku rozwoju nowotworu w przyszłości.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Zabieg epilacji laserowej wykonywany w renomowanym gabinecie posiadającym certyfikowane sprzęty oraz wykwalifikowany personel jest bezpieczną procedurą.

Pozdrawiam

Na obecny moment nie istnieją naukowe publikacje dot wspomnianej przez Panią korelacji, jak również nie było doniesień na ww.temat podczas ostatnich konferencji obejmujących zagadnienia z medycyny estetycznej.