Czy depilator jest skuteczny przy zapaleniu mieszków włosowych?

Od jakiegoś czasu cierpię na zapalenie mieszków włosowych, ostatnio udałam się na wizytę do dermatologa i usłyszałam, że pomóc może depilator laserowy. Moje pytanie brzmi: czy faktycznie zakup depilatora laserowego poprawi stan moich nóg? I czy lepszy w tym będzie zwykły depilator laserowy czy depilator z IPL?

Proszę zrezygnować z depilatora. Najlepiej zgłosić sie do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej po przepisanie odpowiedniej maści. Bardzo pomocne jest wykonanie w serii zabiegów mikrodermabrazji co 2 tygodnie 1 zabieg. DO depilacji należy używać maszynki jednorazowej i można przemyśleć zabiegi depilacji laserowej.