Czy depresja lękowa mogła się zamienić w nerwobóle?

cierpię depresie lękową od kilku dni cierpię na ustne przerazliwe boli jak powyrwanu bóle zębów byłam dedyst znała zomb z mały ubytek który nie mówi nie tak reagować w taki sposób do tego mam brzerazliwe bóle głowy jest wkroniach jeszcze starzenie mnieboli głęboko w uchu jakzaczyna się ból to bo mnie żeby głową i ucho boli mnie tylko jedno strona nawet jak jem to ucho głową i żeby też bolą czy to depresie lękową zamieniła się nerwo bóle od depresie lęków e czy zapaleni uha byłam u lekar

Mgr Marta Żak Psycholog, Katowice

W przebiegu różnych zaburzeń psychicznych mogą występować objawy i zespoły bólowe. Aby jednak zdiagnozować takie przypadki, konieczne są badania lekarskie wykluczajace inne przyczyny. Stomatolog, laryngolog, neurolog to specjaliści, którzy w pierwszej kolejności muszą Panią przebadać. Oczywiście lekarz prowadzący psychiatra również musi mieć wszystkie informacje odnośnie Pani objawów.

W przebiegu schorzeń z kręgu psyche często dochodzi do somatyzacji objawów i często jest to ból. Czasami objawy somatyczne czyli z ciała są wiodące w obrazie choroby.