Czy depresja może być spowodowana obecnością guza przysadki?

Witam, mam 21 lat . W czerwcu 2015 wykryto u mnie guza przysadki mózgowej ( gruczolak ) jestem w trakcie badań hormonalnych, natomiast od października 2015 leczę się u psychiatry na depresję. Chciałam dowiedzieć się czy ta depresja może być spoewodowana obecnością guza przysadki?

Zaburzenia depresyjne mogą mieć bardzo różne podłoże, także lęk przed niepokojącą diagnozą, chorobą ...
Powodzenia w terapii
pozdrawiam