Czy depresja może wywoływać silne bóle ?

Czytam i czytam o depresji i mam mętlik ... JA nie mam mysli samobójczych nie płaczę z byle powodu, ale mam dziwne bóle mięśni (pojawiły się nagle) to znaczy mięśnie napinają mi się tak jakby same, powodując skurcze i niemiłosierny ból zwłaszcza w nocy byłam u lekarzy i robiłam badania - wszystko ok . Mój mąż twierdzi że dzieje się coś niedobrego że jestem małomówna spięta i ciągle przygnębionai że powinnam pójść do specjalisty- psychiatry ale czy to możliwe aby depresja - którą przypuszczalnie mogę mieć wywoływała tak silne bóle. Ja potrafię nawet z bólu zemdleć , napięcie mięśni pojawia śię zawsze w nocy kiedy bardzo chciałabym odpocząć a nie mogę coraz mniej śpię jestem potwornie zmęczona jak nigdy w życiu i naprawdę nic mi się nie chce.Nade wszystko boję się nocy i bólu jaki może przyjść. NIe chcę mi się wierzyć że moja psychika sabotuje moje ciało w taki sposób a jeśli tak to dlaczego?! Co robię nie tak!?

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani
Objawy, które Pani opisała są bardzo niespecyficzne i rzadkie. Zasadniczo w przebiegu depresji nie pojawiają się bóle mięśniowe, a jeśli już tego typu dolegliwości występują to wraz z innymi bardziej widocznymi objawami takimi jak smutek, apatia, trudności w koncentracji uwagi, płaczliwość, zaburzenia snu i łaknienia czy depresyjny światopogląd. Dolegliwości, które pani opisuje, wskazywałyby raczej na przyczynę somatyczną lub zaburzenia z kręgu nerwic. Pisze Pani, że była ze swoimi dolegliwościami "u lekarzy" jednak nie precuzuje Pani jakich specjalności. Czy odwiedziła Pani lekarza neurologa? Czy wykonano kontrolne badania laboratoryjne stężenia elektrolitów ? Czy nie przyjmuje Pani leków, których działaniem niepożądanym mogą być bóle mięśniowe? Jeśli niepokoi się Pani o swój stan psychiczny a w opinii męża jest Pani " małomówna i spięta" to nie ma lepszej metody na weryfikację psychiatrycznego podłoża dolegliwości niż wizyta u lekarza psychiatry, który po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu, będzie miał pełen pogląd na sprawę. Życzę szybkiego ustalenia przyczyny problemów, gdyż tylko znając przyczynę możemy wdrożyć leczenie.