Czy depresja poporodowa może się utrzymywać?

Witam. Od dluzszego czasu zasypiam dopiero ok.5 rano a wstaje o 9 gdyz mam male dziecko.przez reszte dnia jestem wykonczona ale wieczorem I tak nie zasne bo w tedy pojawiaja sie mysli z przeszlosci np.bardzo mnie boli ze po porodzie nikt nie pokazal mi jak karmic piersia tylko polozne daly butelke I powiedzialy tak bedzie lepiej.Nie moge sie z tym pogodzic.caly czas wszystko analizuje "co by bylo gdyby".po porodzie plakalam 4dni w dzien w dzien.czy mozliwe abyn dalej miala depresje poprodowa ?

Witam
Myślenie "co mogło być i co by było, gdyby"..to jeden ze sposobów myślenia , które nakręca depresję i zatrzymuje negatywne emocje...bo to, co było...już nie wróci...i tworzenie iluzji, że mogło być inaczej napędza zły nastrój...bo mogło być jedynie tak,jak się wydarzyło..bo tak właśnie było...i uznanie tego , jest drogą do wyzwolenia się z negatywnych myśli. Polecam konsultacje u doświadczonego terapeuty,aby nauczyć jak sobie radzić z negatywnym myśleniem i. Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią
Aby stwierdzić, czy to jest depresja poporodowa
musiałabym znać odpowiedź na kilka pytań,
m.in. jaki czas minął od porodu, jak Pani czuje się
w kontaktach z dzieckiem itp.
Często przyczyną złego samopoczucia po porodzie
są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie
kobiety, które zwykle normują się w ciągu
2 tygodni po porodzie.
Jeżeli po tym czasie zły nastrój i samopoczucie
nie miną, a kontakty z dzieckiem nie będą przynosić
radości i ukojenia, należy niezwłocznie
skorzystać z pomocy psychologicznej.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie