Czy dermabrazja może spowodować zmniejszenie zmarszczek na czole?

Witam, czy dermabrazja spowoduje spłycenie zmarszczek na czole? Dostałam uczulenia na krem lorael i napuchłam i teraz nie daje sobie rady ze skórą jest sucha i pojawiły się większe zmarszczki na czole i pod oczami, wyskakuja mi krosty ropne na brodzie i policzkach z tyłu i karku nigdy nie miała problemów nawet trądziku. proszę o pomoc

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
dermabrazja bądź seria mikrodermabrazji jak najbardziej mogą doprowadzić do spłycenia zmarszczek. Na początku jednak radziłabym unormować stan skóry - nie należy wykonywać zabiegów złuszczających, kiedy cera jest podrażniona. Polecam wizytę w gabinecie kosmetycznym, gdzie prawdopodobnie zostanie Pani zaproponowana seria zabiegów łagodzących, nawilżająco-natłuszczających.
Niedoskonałości mogą być spowodowane także przez to, że cera jest, z tego, co Pani mówi, przesuszona. W takim przypadku już odpowiednie nawilżenie zmniejszy intensywność niedoskonałości oraz spłyci zmarszczki mimiczne.

Witam serdecznie zapraszam na konsultację. Być może trzeba przepisać jakąś maść lub coś doustnie by opuchlizna zeszła. Na trądzik należy wykonać badania i przepisać odpowiednie maści, warto również wykonać peelingi medyczne, a to wszystko można dobrać po obejrzeniu dokładnym i badaniu skóry.

Pozdrawiam