Czy dermatoskopia jest wskazana przy uszkodzonym pieprzyku?

Czy dermatoskopia jest wskazana przy uszkodzonym pieprzyku? Czy by stwierdzila czy to np rakotworcze

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie. Proszę udać się do dermatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Dermatoskopia może jedynie zasugerować możliwość istnienia zmiany złośliwej, jednak pewność daje tylko badanie histo-patologiczne, które wiąże się z usunięciem zmiany.

Na podstawie obrazu dermatoskopowego specjalista oceni , czy zmianę trzeba usunąć! Ja - na odległość nie jestem w stanie postawić diagnozę! - ale radziłbym wyciąć zmianę z marginesem 1mm i poddać analizie h-p, zż