Czy Detoxen forte rzeczywiście leczy organizm z robaków?

Witam. Proszęo odpowiedz czy "detoxen forte" rzeczywiście leczy organizm z robaków? w internecie pojawił się ten środek, i chciałabym zasięgnąć fachowej opinii czy autentycznie ten środek pomoże, czy to tylko wyrzucenie pieniędzy. Jakie mogą być ewentualnie skutki uboczne stosowania takiej kuracji? Czy to może być niebezpieczne? Zagrażające dla organizmu? A może to detox całkowicie bezpieczny i nie powodujący żadnych skutków ubocznych? Czy powinnam się zdecydować na ten lek? Czy jednak sobie odpuścić i wybrać leki przepisane przez lekarza i dostępne normalnie w aptece? Szukam środka skutecznego, ale bez skutków ubocznych. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

przede wszystkim, na samym wstępie, podkreślić koniecznie trzeba jedną rzecz – najkorzystniej byłoby, gdyby udała się Pani do lekarza. Zasadniczo każde zażywane przez nas środki mogą doprowadzić do jakichś skutków ubocznych – jedne z nich są dość błahe i szybko ustępują, inne z kolei mogą stanowić nawet zagrożenie dla życia. W związku z tym zanim zaczęłaby Pani stosować jakiekolwiek leczenie służące wyeliminowaniu pasożytów z organizmu, najpierw istniałaby konieczność potwierdzenia tego, że rzeczywiście zmaga się Pani z takim problemem – potwierdzenie takie można uzyskać właśnie poprzez skonsultowanie się z lekarzem i przeprowadzenie odpowiednich badań.

Drugim ważnym aspektem jest to, że planując zastosowanie jakiekolwiek kuracji farmakologicznej, powinno się wybierać te środki, które znajdują się na aptecznych półkach. Kupowanie nieznanych preparatów z niepewnych źródeł może okazać się wyjątkowo niekorzystne dla zdrowia – zdarzają się sytuacje, gdzie sprzedawane w Internecie są środki, których działanie może być po prostu niebezpieczne. Korzystając z aptek mamy zdecydowanie większą pewność, że sięgamy po preparat, który nie tylko będzie skuteczny, ale i który nie narobi szkód dla naszego zdrowia. O tym, jaki lek wybrać, najlepiej jest porozmawiać z lekarzem – będzie on w stanie powiedzieć Pani (jeżeli rzeczywiście boryka się Pani z zarażeniem pasożytami), z których preparatów może Pani skorzystać.