Czy Dexilant ma wpływ na ciśnienie?

Czy dexilant 30mg może podwyższać ciśnienie? Przyjmuje stale leki na nadciśnienie: Tritace 1,25mg (wieczorem) oraz Bisocard 1,25mg (rano). trzy tygodnie temu ze względu na nadżerkę przełyku typu c gastrolog zmienił mi Anesteloc na Dexilant 30mg, od dwóch tygodni zauważyłem wyraźne skoki ciśnienia. Przed Dexilantem zazwyczaj ciśnienie było na poziomie 130/70 plus 65, teraz ciśnienie wzrosło do ok. 160/90 puls 65. Dzisiaj odstawiłem Dexilant w ramach sprawdzenia i ciśnienie było w granicach 147/82 puls 70.

Witam
Dexilant może wywoływać nadciśnienie. Jest to działanie niepożądane niezbyt częste ale możliwe. Warto porozmawiać z lekarzem i poprosić o zmianę na inny preparat
Pozdrawiam