Czy diagnoza choroby Crohna jest prawidłowa?

badanie histopatologiczne jelita wykazało chorobe crohna , a żołądka i dwunastnicy- zapalenie. usg brzucha miałam wiele razy ale za kazdym razem wszytsko bylo ok . gastrolog przepisal mi pentase na miesiac i stwierdził ze potem nie musze przyjmowac żadnych leków. czy badanie histopatologiczne moze sie mylić czy ta diagnoza jest w 100% pewna

Jeśli ewidentnie w badaniu histopatologicznym została potwierdzona choroba Leśniowskiego-Crohna, takie zostało postawione rozpoznanie w badaniu histopatologicznym to niestety trzeba się liczyć z tym, że leczenie będzie trwało całe życie, poza tym odpowiednia dieta i styl życia. Wszelkie wyjaśnienia w tej sprawie powinien Pani udzielić prowadzący gastroenterolog.