Czy diagnoza depresji jest słuszna?

Moja manager dzis wykrzyczała mi ze mysle tylko o sobie,ze mam wziac sie w garsc,ze mam rece i nogi do pracy itp bo odmowilam pracy na stanowisku ktore chciala mi dac.Zdiagnozowano u mnie depresje.. biore tabletki i mam psychoterapeutke. Przez ta sytacje wpadlam w taki atak paniki i placzu ze nie bylam w stanie nic robic i pojechalam do domu. Wczesniej nie chodzilam do pracy przez miesiac, potem bylo lepiej..a teraz? czuje sie nie daje rady znow..zalamuje sie po tej sytacji. Pewnie strace prace.

Widzę, że to bardziej złożony problem.
Jeżeli zdiagnozowano depresję to psychiatra + psychoterapeutka są dobrym rozwiązaniem, tylko psychoterapeutka powinna się także zająć stresem, któremu jest
prawdopodobnie spowodowany atmosferą w pracy. Wydaje się, że kumulacja stresu przekracza dopuszczalną barierę i zaczyna to wywoływać ataki paniki i igólny rozstój nerwowy. Myślę jednak, że o tych sprawach powinna Pani rozmawiać z terapeutką i lekarzem. Jeżeli uważa Pani, że nie potrafią jej pomóc, to zawsze wolno Pani zmienić lekarza. Pozdrawiam serdecznie

Witam, napisała Pani że ma diagnozę depresji, bierze leki. Korzysta z pomocy psychoterapeuty, warto by było porozmawiać z nią o Pani odczuciach. Stres w pracy nie wpływa na Panią korzystnie, obawia się Pani zwolnienia. Pani manager, wymagając aby "wzięła się w garść" wykazuje brak wiedzy na temat choroby jaką jest depresja. Jest to niestety powszechne. To tak jakby w cudowny sposób pozbyć się zapalenia płuc. Wiele już Pani dla siebie zrobiła udając się do lekarza i psychologa. Proszę się zastanowić i może omówić sytuację z psychologiem, jeżeli praca jest źródłem tak wielkiego stresu, czy poszukać nowych możliwości. Pozdrawiam serdecznie