Czy diagnoza schizofrenii jest poprawna?

Mam 31 lat, w wieku 21 lat zdiagnozowano u mnie schizofrenie paranoidalna. Ojciec pil od zawsze, robil straszne awantury. Objawy zaczely sie w wieku 19 lat, paranoja, lęki, po 2 latach proba samobojcza. 8 m-cy bylam w szpitalu. Potem bralam leki (rozne) do 2012, odstawilam je od razu kiedy wyjechalam za granice na studia. Wtedy umarl moj ojciec. Nie bylo nawrotu mimo stresu. Po jego smierci bralam duzo narkotykow, w 2014 bylam w szpitalu 3tyg. Od 3 lat nie biore lekow. Czy diagnoza jest sluszna?

Witam Panią, żeby wystawić właściwą diagnozę, należy chorego dłużej poobserwować i widzieć go. W związku z powyższym wskazane jest, aby pozostawała Pani w stałym kontakcie z jednym lekarzem (a nie np. często zmieniać); dopiero wówczas będzie w stanie postawić trafną diagnozę. Przez internet nie sposób tego uczynić rzetelnie. Pozdrawiam

Witam!
Aby dyskutować nad słusznością rozpoznania należy się zapoznać dokładnie z całą historią choroby! Pozostawanie bez leków i subiektywnie baz objawów psychotycznych jeszcze o niczym nie świadczy. Jeżeli funkcjonuje Pani bez psychofarmakologii to tylko pogratulować!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.