Czy diagnoza zaburzeń lękowych jest trafna?

Witam, mam problem z psychiką od 3 lat. Lekarz psychiatra stwierdził niby zaburzenia lękowe i próbuje mnie leczyć antydepresantami, po dłuższym czasie stwierdzam, że to droga do nikąd i mam wrażenie, że ta diagnoza może być błędna. Mój problem jest taki.. mam problemy z myśleniem, koncentracją, pamięcią, czuje się jakbym był coraz głupszy (jakbym mi wchodziło jakieś otępienie). Wszystkie wyżej wymienione czynniki powodują, że nie mam chęci do życia, chodzę prawie ciągle rozdrażniony, czuje się wyłączony z życia i mam świadomość, że tym samym życie "ucieka mi między palcami". Czuje się totalnie bezradny. Próbuje szukać gdzie jest problem, epicentrum, o co w tym wszystkim chodzi. Szukam innych przyczyn. Badałem się na tarczycę, teraz zamierzam zbadać głowę tomografem. Nie wiem co już robić :/ pomocy

Witam
Opisane objawy mogą mieć podłoże psychosomatyczne, tzn ich przyczyna jest w emocjach i one decydują o nastroju, chęci,bądź nie do aktywności, do życia, , one też mogą mieć wpływ na koncentrację uwagi, zdolność zapamiętywania.
Proponuję konsultacje u doświadczonego terapeuty, aby rozkminować krok po kroku przyczynę opisanych objawów, poprzez dotarcie do ukrytych emocji , co w konsekwencji pomoże je poukładać wewnętrznie, co przyniesie spokój i powrót do stanu sprzed opisanych objawów. Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam,

w Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie, może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów, zalecałabym psychoterapię poznawczo-behawioralną jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie.

Pozdrawiam serdecznie